Napisz do nas: biuro@czerkawski.com.pl lub zadzwoń: +48 884 349 883
Naszą wiarygodność
potwierdza certyfikat:
Śledź historie
naszych klientów na:

Podważona ugoda
To już kolejny raz, gdy wypadek jakiemu uległ nasz klient, miał miejsce pod ziemią, w kopalni.

Pan Tomasz zatrudniony był w polskim przedsiębiorstwie, które brało udział w wydobyciu węgla kamiennego w kopalni na terenie Czech. Pracował tam od dłuższego czasu - wydawało się że warunki finansowe były dobre. Jako górnik objęty był również dodatkowym ubezpieczeniem.

Feralnego dnia jak co dzień nasz klient rozpoczął pracę na tzw. przodku.W trakcie powierzonych mu zadań nastąpił wybuch w wyniku którego doznał wielu poważnych obrażeń. Okazało się że przyczyną eksplozji był niewybuch z poprzednich 'strzelań'.

W wyniku śledztwa prowadzonego przez stronę czeską ustalono że materiały wybuchowe użyte w tym miejscu były mocno przeterminowane.

W wyniku eksplozji pan Tomasz stracił wzrok. Uległ również rozległym poparzeniom.
Pracodawca poprzez swojego prawnika jak i ubezpieczyciela deklarował chęć pomocy.

Ubezpieczyciel przygotował ugodę zawierającą wypłatę relatywnie niewielkiej kwoty wraz ze zrzeczeniem się roszczeń. Namówiony przez prawnika pracodawcy nasz całkowicie niewidomy klient podpisał tą ugodę.

Po jakimś czasie – jak to zwykle bywa- środki z ugody się wyczerpały, a rodzina klienta zwróciła się do nas czy możemy pomóc.

Okazało się iż w naszej ocenie ugoda jest do podważenia – co już częściowo potwierdził sąd – udzielając naszemu klientowi zabezpieczenia renty- co pomoże klientowi godnie żyć.


Wyślij zgłoszenie

Wyślij e-mail wypełniając poniższy formularz. W trosce o bezpieczeństwo prosimy nie podawać za pomocą formularza informacji poufnych (w tym np. informacji dotyczących finansów)