Napisz do nas: biuro@czerkawski.com.pl lub zadzwoń: +48 884 349 883
Naszą wiarygodność
potwierdza certyfikat:
Śledź historie
naszych klientów na:

Wywalczone 3 razy większe odszkodowanie
To już kolejna historia pokazująca, że dobór odpowiedniego pełnomocnika w sprawie jest kluczem do wygranej.

Pan Oleg po wypadku komunikacyjnym odniósł wiele obrażeń, które na jakiś czas wykluczyły go z normalnego funkcjonowania a do dziś są przeszkodą w wielu sytuacjach.

Zdając sobie sprawę, iż należy mu się odszkodowanie zgłosił się do zaprzyjaźnionego prawnika – przyjaciela rodziny. Warto zdawać sobie sprawę, że sprawy o roszczenia są bardzo specyficzne i trudne. Trzeba wielu lat praktyki i codziennej styczności ze zmieniającym się prawem by móc wywalczyć odpowiednie odszkodowanie.

Wspomniany prawnik niestety nie miał doświadczenia w tego typu sprawach. Błędnie pozwał sprawce wypadku zamiast ubezpieczyciela (co wolno robić – ale w praktyce znacząco wydłuża postępowanie sądowe i utrudnia w praktyce regres do ubezpieczyciela sprawcy) oraz znacząco zaniżył roszczenia odszkodowawcze, nie zawnioskował też o odpowiednich biegłych potwierdzających trwały uszczerbek na zdrowiu. Po podjęciu się sprawy powództwo zostało odpowiednio zmodyfikowane. Po wygranej w pierwszej instancji ubezpieczyciel w całości uregulował wygraną kwotę ( trzykrotnie większe zadośćuczynienie niż w pierwotnym powództwie- 150 tys względem 50 tys PLN).

Z naszej strony oczekujemy iż apelacja zwiększy w dalszym stopniu uzyskaną kwotę – ale i tak uzyskane środki pozwalają klientowi na odpowiednią rehabilitację .


Wyślij zgłoszenie

Wyślij e-mail wypełniając poniższy formularz. W trosce o bezpieczeństwo prosimy nie podawać za pomocą formularza informacji poufnych (w tym np. informacji dotyczących finansów)