Napisz do nas: biuro@czerkawski.com.pl lub zadzwoń: +48 884 349 883
Naszą wiarygodność
potwierdza certyfikat:
Śledź historie
naszych klientów na:

Pracodawcy muszą płacić rentę
Wypadek przy pracy to czasem połączenie odpowiedzialności więcej niż jednego podmiotu.
Pan Zbigniew był zatrudniony w firmie X z której został wysłany do firmy Y żeby naprawić maszynę. Firma X nie zapewniła żadnego przeszkolenia z zakresu budowy tej maszyny ani też nie zapewniła asysty przy naprawie.
Podczas usuwania usterki doszło do wypadku. Pracownik firmy Y, który miał pomóc w naprawie maszyny niestety nie zachował środków ostrożności i bez uprzedzenia uruchomił urządzenie. Rozgrzana maszyna wciągnęła lewą rękę Pana Zbigniewa. Ból był przeraźliwy. Pracownicy nie umieli przez pewien czas wyjąć ręki z wadliwej maszyny. Nikt nie wezwał karetki. Prywatnym samochodem Pan Zbigniew został przewieziony do szpitala. Tam okazało się dokładnie jakiego urazu doznał nasz Klient.
Diagnoza była następująca: poparzenie ręki lewej oraz zmiażdżenie palców pierwszego i drugiego lewej ręki z następową amputacją na poziomie 1/3 bliższej paliczków podstawnych palca II i amputacji całego kciuka u jego podstawy. Pozostałość po kciuku w lewej dłoni została zszyta z palcem wskazującym lewej ręki.
Nasz Klient nie jest w stanie wykonywać większości czynności wymagających chwytania przedmiotów lewą ręką lub oburącz. Z trudem wykonuje także proste czynności życia codziennego takie jak, np. zakładanie ubrania, zapinanie guzików lub zawiązywanie butów.
Pan Zbigniew trafił do naszej firmy jako specjalistów od wypadków przy pracy.
W przypadku tego wypadku trzeba było zadać sobie pytanie kto jest odpowiedzialny za cierpienie, które Pan Zbigniew będzie odczuwał do końca życia.
Analiza naszych prawników doprowadziła do pozwania dwóch podmiotów, zarówno firmy X i Y. Oba podmioty przyczyniły się do wypadku i oba już muszą ponosić za to odpowiedzialność.
Postanowieniem Sądu, Pan Zbigniew otrzymuje zabezpieczenie finansowe co miesiąc do zakończenia sprawy w kwocie 2000 zł. Jest to kwota wypłaca przez obie firmy, solidarnie. Pan Zbigniew jest bardzo zadowolony z wyników naszej dotychczasowej pracy. Oczywiście jak zwykle to dopiero początek naszej walki o godne życie naszego Klienta. Będziemy informować o dalszych sukcesach dotyczącej tej sprawy.
Jeżeli uległeś wypadkowi przy pracy, który wydaje Ci się prawnie skomplikowany – daj nam znać, chętnie przeanalizujemy za darmo Twój przypadek.

Wyślij zgłoszenie

Wyślij e-mail wypełniając poniższy formularz. W trosce o bezpieczeństwo prosimy nie podawać za pomocą formularza informacji poufnych (w tym np. informacji dotyczących finansów)