Napisz do nas: biuro@czerkawski.com.pl lub zadzwoń: +48 884 349 883
Naszą wiarygodność
potwierdza certyfikat:
Śledź historie
naszych klientów na:

Inseminacja post mortem
Jak wiecie nie boimy się wyzwań i zajmujemy się sprawami, które są bardzo skomplikowane i niejednoznaczne. O jednej z nich chcemy wam opowiedzieć. Czekamy na wasze opinie i komentarze. Dużo ostatnio się mówi o ochronie życia…..

Nasz klient, osoba niepełnosprawna, poruszająca się na wózku, od pewnego czasu starał się wraz z żoną o dziecko. Jedyną metodą w tej konkretnej sytuacji było zastosowanie zapłodnienia typu In vitro.

Niestety w międzyczasie nasz klient zmarł, ale pozostawił po sobie nasienie przygotowane do zapłodnienia. Żona jest zdecydowana, aby procedurę kontynuować - pragnie tego dziecka bez względu na zaistniałe okoliczności. I w tym miejscu zaczyna się problem natury prawnej - jaki status ma nasienie w sytuacji gdy dawca nie żyje? Czy można go użyć do zapłodnienia? Czy można być ojcem po śmierci? Matce zależy, aby ojcem był uznany człowiek, który umarł jeszcze przed ewentualnym zapłodnieniem. Dziecko było ich wielkim wspólnym marzeniem… Będziemy starali się wesprzeć żonę naszego klienta, choć polskie prawo na tą chwilę nie reguluje żadnej z tych kwestii...


Wyślij zgłoszenie

Wyślij e-mail wypełniając poniższy formularz. W trosce o bezpieczeństwo prosimy nie podawać za pomocą formularza informacji poufnych (w tym np. informacji dotyczących finansów)