Napisz do nas: biuro@czerkawski.com.pl lub zadzwoń: +48 884 349 883
Naszą wiarygodność
potwierdza certyfikat:
Śledź historie
naszych klientów na:

Bliscy poszkodowanego mają również prawo do odszkodowania!


Sąd Najwyższy ostatecznie i jednoznacznie potwierdził zasadność roszczeń osób najbliższych wobec poszkodowanego, który odniósł ciężkie obrażenia w wypadu komunikacyjnym.

W uchwale z dnia 27 marca 2018 r. Sąd Najwyższy jednoznacznie orzekł, że zerwanie więzi łączącej osobę poszkodowaną z najbliższą rodziną spowodowane poważnym uszkodzeniem ciała może stanowić naruszenie dóbr osobistych i na podstawie tego sąd może przyznać kompensatę w postaci zadośćuczynienia.

Osoby po poważnych wypadkach komunikacyjnych w wyniku odniesionych obrażeń mają często ograniczoną lub nawet całkowicie uniemożliwioną samodzielną egzystencję. W takich momentach najbliższa rodzinach jest zmuszona do radykalnych zmian w swoim życiu, aby w odpowiedni sposób zaopiekować się poszkodowanym członkiem rodziny.

Sąd Najwyższy tym samym potwierdził pogląd naszej firmy, który utrzymywaliśmy od początku powstania. Naszą misją jest niesienie skutecznej pomocy nie tylko poszkodowanym, ale również bliskim, którzy w wyniku często tragicznych wydarzeń muszą często radykalnie zmieniać swoje dotychczasowe życie.
Wyślij zgłoszenie

Wyślij e-mail wypełniając poniższy formularz. W trosce o bezpieczeństwo prosimy nie podawać za pomocą formularza informacji poufnych (w tym np. informacji dotyczących finansów)