Napisz do nas: biuro@czerkawski.com.pl lub zadzwoń: +48 884 349 883
Naszą wiarygodność
potwierdza certyfikat:
Śledź historie
naszych klientów na:

Zaniżone roszczenia odszkodowawcze
Nasza klientka w skutek wypadku doznała ciężkich obrażeń wielonarządowych (wjechał w nią samochód sprawcy) – utraciła nerkę oraz ma wiele problemów ortopedycznych.

Zaraz po wypadku obsługą jej roszczeń odszkodowawczych zajęła się jedna z największych firm odszkodowawczych w Polsce. Wywalczenie kwoty bezspornej nie zajęło dużo czasu-okazała się ona jak to zwykle bywa, znacząco zaniżona. Firma ta w porozumieniu z klientką zdecydowała się sprawę skierować do sądu.

Ojciec poszkodowanej po przeczytaniu pozwu miał pewne wątpliwości co do jego jakości i poprosił nas o opinię na jego temat.

Po wnikliwej analizie znaleźliśmy w pozwie wiele braków - nie wyczerpywał on wszystkich możliwości aby uzyskać jak największe kwoty zarówno odszkodowania, zadośćuczynienia jak i renty – zapomniano w nim między innymi o tym iż : poszkodowana utraciła nerkę , ma wiele implantów i wzmocnień koścca, i niestety ma ryzyko amputacji nogi.

W naszej ocenie zaniżono też wielokrotnie kwoty roszeń – prawdopodobnie chcąc szybko dogadać się z ubezpieczycielem sprawcy. Nie potrafimy zrozumieć takiego dyletanctwa osób które zajmowały się to sprawą.

Nie złożono też w pozwie wniosku o zabezpieczenie powództwa. To uniemożliwiało uzyskiwanie świadczeń rentowych tak bardzo potrzebnych dla kontynuowania leczenia i rehabilitacji.
W związku z tym poproszono nas o przejęcie sprawy. Znając trudną sytuację klientki nie mogliśmy odmówić, choć zdawaliśmy sobie sprawę że na tym etapie postępowania, poprawianie po innych to niezwykle pracochłonna praca.

Zmodyfikowany przez nas pozew trafił do sądu. W ciągu 3 miesięcy od podpisania umowy na pierwszej rozprawie sąd przychylił się do naszego wniosku i zasądził rentę w wysokości 6000 zł miesięcznie, co zabezpiecza częściowo potrzeby rehabilitacyjne naszej klientki.


Wyślij zgłoszenie

Wyślij e-mail wypełniając poniższy formularz. W trosce o bezpieczeństwo prosimy nie podawać za pomocą formularza informacji poufnych (w tym np. informacji dotyczących finansów)