Napisz do nas: biuro@czerkawski.com.pl lub zadzwoń: +48 884 349 883
Naszą wiarygodność
potwierdza certyfikat:
Śledź historie
naszych klientów na:

Zadośćuczynienie za utracone więzi
Za utracone więzi dla rodziny poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych należy się zadośćuczynienie.

Nasza klientka jest matką dwudziestoletniej Elizy - ofiary wypadku komunikacyjnego sprzed lat. Mając niespełna dwa lata została potrącona na przejściu dla pieszych przez pijanego kierowcę. Doznała rozległych obrażeń wielonarządowych. Najgorsze w skutkach okazały się uszkodzenia mózgu. Od tego czasu rozwój Elizy zatrzymał się, kontakt z Nią był bardzo ograniczony. Na dzień dzisiejszy Jej rozwój można porównać do dwuletniego dziecka.

Z mamą Elizy nawiązaliśmy kontakt w 2015 roku. Przeanalizowaliśmy Jej przypadek i podjęliśmy decyzję, aby poprowadzić tę sprawę. W tym miejscu warto dodać, że reprezentujemy w innych postępowaniach również samą Panią Elizę - uzyskaliśmy dla Niej świadczenia rentowe, które znacząco podwyższyły Jej komfort życia.

Pani Wioletta była jedną z pierwszych, która wystąpiła do ubezpieczyciela z roszczeniami dotyczącymi utraconych w wyniku wypadku komunikacyjnego więzi z córką. Sprawa trafiła do sądu, który jak się wydawało zwlekał z wyrokiem, być może wyczekując wykładni Sądu Najwyższego.

Dopiero w tym roku Sąd Najwyższy wydał przełomowe orzeczenie dotyczące opiekunów osób poszkodowanych, jednoznacznie wskazując, że zadośćuczynienie się im należy.

Po tym przełomowym orzeczeniu sprawa nabrała rozpędu, Sąd nie miał wątpliwości, że w tym konkretnym przypadku więzi zostały zerwane.

W minionym tygodniu zapadł wyrok 128 tys. zł tytułem zadośćuczynienia dla naszej klientki.

To wielki sukces naszej kancelarii, byliśmy pionierami w tego typu roszczeniach, poświęciliśmy tym sprawom wiele czasu, ale jak widać było warto.


Wyślij zgłoszenie

Wyślij e-mail wypełniając poniższy formularz. W trosce o bezpieczeństwo prosimy nie podawać za pomocą formularza informacji poufnych (w tym np. informacji dotyczących finansów)