Napisz do nas: biuro@czerkawski.com.pl lub zadzwoń: +48 884 349 883
Naszą wiarygodność
potwierdza certyfikat:
Śledź historie
naszych klientów na:

Wątpliwości związane z pracą prokuratury
Amputowanych nóg nic nie zwróci – ale staramy się aby klientka miała zapewnione środki na utrzymanie i na konieczną nad nią opiekę… To już kolejna sprawa, która budzi wątpliwości związane z pracą prokuratury. Niestety znów mamy do czynienia z umorzeniem śledztwa w sytuacji, gdy dowody zebrane w sprawie jednoznacznie wskazują na winę kierującego samochodem. Faktem jest że nasza klientka przechodziła przez jezdnię poza miejscem do tego wyznaczonym – lecz dozwolonym, ale faktem bezspornym jest również to, że kierowca w terenie zabudowanym jechał z prędkością dwukrotnie przekaraczającą dopuszczalny limit. Została uderzona z prawej strony - już schodząc z jezdni. Biegły powołany przez prokuratora wskazywał, że właśnie nadmierna prędkość była główną przyczyną wypadku.

Prokurator mimo wszystko nie dopatrzył się w postępowaniu kierowcy znamion czynu zabronionego i postępowanie umorzył...

Gdy zajęliśmy się tą sprawą nie mieliśmy wątpliwości kto jest winny tego zdarzenia, a decyzja prokuratury bardzo nas zaskoczyła.

Po zaskarżeniu decyzji o umorzeniu postępowania - Sąd przychylił się argumentacji w nim zawartej i zarządził wznowienie śledztwa.

Oczywiście do sukcesu jeszcze droga daleka, ale decyzja Sądu jest dla nas bardzo ważna, ponieważ brak wyroku karnego dla sprawcy znacząco utrudnia postępowanie zmierzające do wypłaty odszkodowania.

Ubezpieczyciel do tej pory nie wypłacił naszej klientce ani złotówki, argumentując to pierwszą decyzją prokuratury....


Wyślij zgłoszenie

Wyślij e-mail wypełniając poniższy formularz. W trosce o bezpieczeństwo prosimy nie podawać za pomocą formularza informacji poufnych (w tym np. informacji dotyczących finansów)