Napisz do nas: biuro@czerkawski.com.pl lub zadzwoń: +48 884 349 883
Naszą wiarygodność
potwierdza certyfikat:
Śledź historie
naszych klientów na:

Pijany policjant sprawcą wypadku
Nasz klient to ofiara wypadku sprzed kilkunastu lat. Został potrącony przez pijanego Policjanta.
Oczywiście miała miejsce sprawa karna, zakończona zresztą prawomocnym wyrokiem skazującym. Potem przyszła kolej na sprawę cywilną skierowaną przeciwko ubezpieczycielowi sprawcy - co ciekawe mimo, że pieniądze za odszkodowanie wypłaciło towarzystwo ubezpieczeniowe, to finalnie wszelkimi kosztami obciążony zostaje sprawca ponieważ w trakcie zdarzenia był pod wpływem alkoholu. 

Ale to już historia, bo Pan Marek zgłosił się do nas po wielu latach od obydwu procesów, mając nadzieję, że mu pomożemy. Jak sam mówił, skutki wypadku odczuwa do tej pory, a co gorsza w niektórych aspektach stan jego zdrowia znacznie się pogorszył. Pieniądze z zadośćuczynienia i odszkodowania już dawno się skończyły, a renta która była zasądzona w poprzednim postępowaniu, nie zaspokajała potrzeb naszego klienta.

Jako, że wypadek miał miejsce wiele lat temu, mieliśmy dużo problemów z odtworzeniem dokumentacji medycznej oraz akt szkodowych - oczywiście ubezpieczyciel, delikatnie mówiąc, nam nie pomagał. Kluczowym okazało się udowodnienie znacznego pogorszenia stanu zdrowia względem tego co było zawarte w pierwszym pozwie. Do tego potrzebny był szereg badań, które musiał wykonać nasz klient.

Ubezpieczyciel bronił się wskazując znaczny upływ czasu względem wypadku oraz to że nie można już oddzielić pogorszenia się stanu zdrowia związanego z wypadkiem od tego, który wynika ze starzenia się. My na szczęście przygotowaliśmy się wzorowo dysponując bardzo szczegółową dokumentacją medyczną jednoznacznie stwierdzającą, że pogorszenie stanu zdrowia to skutek wypadku sprzed lat.

Jeśli chodzi o rentę to wnosiliśmy o znaczne jej podwyższenie. Nasza argumentacja opierała się na wykazaniu potrzeb finansowych Pana Marka, które były konieczne dla jego egzystencji a wykraczały one znacznie poza rentę wypłacaną w tamtym czasie przez ubezpieczyciela. W sprawie zostało powołanych kilku biegłych, którzy potwierdzili naszą argumentację - Sąd nie miał wątpliwości wydając wyrok. Wysokie zadośćuczynienie oraz znacząco podwyższona renta to efekt naszej pracy.


Wyślij zgłoszenie

Wyślij e-mail wypełniając poniższy formularz. W trosce o bezpieczeństwo prosimy nie podawać za pomocą formularza informacji poufnych (w tym np. informacji dotyczących finansów)